Oleśnia tu! Oleśnia tam! Oleśnia właśnie Mistrza ma!!!...

W 19 kolejce B-klasy Oleśnia podejmowała u siebie "czerwoną latarnie" naszej grupy Sprint Wierzchowiska, mecz zakończył się wysoką wygraną naszego zespołu 7-0. Dzięki przegranej Batorza z Perłą Rudnik na trzy kolejki przed końcem sezonu Oleśnia z 10-cio punktową przewagą nad drugimi w tabeli Bronowicami  zapewnia sobie tytuł Mistrza i awans do A-klasy. Praktycznie cały mecz toczył się pod dyktando gospodarzy. W 14 min. po podaniu z prawej strony Macieja Marka Mariusz Sierpień otwiera wynik meczu. W 22 min. Piotr Filutowski ze środka pola zagrywa piłkę za linię obrony gości, którą przejmuje Michał Mazurczak i lobując bramkarza podwyższa prowadzenie Oleśni. Jeszcze tuż przed przerwą z lewej strony boiska dośrodkowuje Sierpień, a naszych napastników wyręcza obrońca Sprintu kierując piłkę w samo okienko własnej bramki. W 60 min. Łukasz Janiak biegnąc przez połowę boiska mija rywali jak tyczki i tuż przed szesnastką zagrywa do Mariusza Sierpnia, a ten znajdując się sam na sam z bramkarzem nie marnuje sytuacji i podwyższa na 4-0. Siedem minut później nastąpiła niemal identyczna sytuacja, znowu zagrywał Janiak, a technicznym strzałem bramkarza Sprintu pokonuje Sierpień. W 75 min. lewą stroną boiska biegnie z piłką jak torpeda Paweł Kropornicki, który po usłyszeniu z ławki rezerwowych głośnego "strzelaj !!!" uderza z około 20 metrów piłka jeszcze po drodze ociera się o nogi obrońców gości zmieniając delikatnie tor lotu i ląduje w bramce. Na koniec w 80 min. po asyście Błażeja Dzirby swoją czwartą bramkę w meczu a zarazem ostatnią zdobywa Mariusz Sierpień.

Oleśnia Oleśniki  7-0 Sprint Wierzchowiska                                                                                                              Sierpień 14',60',67',80'                                                                                                                                                   Mazurczak 22'                                                                                                                                                             Samobójczy 44'                                                                                                                                                          Kropornicki 75'

Skład: Mączka-Kulik (45 Kropornicki),Wilk,Wypych,Wronka-Mazur (75 Dzirba), Filutowski (75 Wójtowicz), Janiak Mazurczak- Sierpień, Marek (30 Mrugała)